Barion Pixel
Oldalunk cookie-kat használ, amelyek információkat szolgáltatnak számunkra az oldallátogatási szokásokról, de nem tárolnak személyes információkat. Adatkezelés.
Termékek Menü

Munka-KÉPESkönyv, hogy könnyebben találjanak munkát a fogyatékos emberek

Szabó Zoltán József -
2014. 10. 05. 00:00:00
Munka-KÉPESkönyv, hogy könnyebben találjanak munkát a fogyatékos emberek

A Munka-KÉPESkönyv egy álláskereséssel, karrierépítéssel foglalkozó tréningsorozat, melynek célja a fogyatékossággal élő emberek munkaerő-piaci integrációjának fejlesztése. A képzés a Világ-Tér-Kép Közhasznú Egyesület (VTKE) koordinálásával, a Nemzeti Együttműködési Alap és az Értéksziget Webáruház támogatásából valósul meg. De mirúl is szól pontosan a program?

tovább olvasom...

A Munka-KÉPESkönyv egy álláskereséssel, karrierépítéssel foglalkozó tréningsorozat, melynek célja a fogyatékossággal élő emberek munkaerő-piaci integrációjának fejlesztése. A képzés a Világ-Tér-Kép Közhasznú Egyesület (VTKE) koordinálásával, a Nemzeti Együttműködési Alap támogatásából valósul meg.

A képzés tartalmáért felelős pszichológusok azzal kívánják segíteni a résztvevők elhelyezkedését, hogy olyan elméleti és gyakorlati tudáshoz juttatják őket, ami tudatosabb, tájékozottabb és magabiztosabb munkaerő-piaci szereplővé teszi őket. A tréningsorozatot az a meggyőződés hívta életre, hogy az elhelyezkedés sikeressége nem csak az ismereteken múlik, hanem az egyéni kompetenciákon és a hozzáálláson is. Ez utóbbi különösen fontos, ha az álláskereső fogyatékossága miatt plusz hátrányból indul a versenyben.

A képzés kezdete óta a résztvevők feltérképezték azokat az értékeket és motivátorokat, amelyek meghatározóak számukra a munka világában, és együtt járták körbe, mik az előnyei annak, ha az ember ismeri a saját erősségeit, korlátait és mozgatórugóit. Annak érdekében, hogy az elképzelések minél közelebb kerüljenek a lehetőségekhez, meghívott szakértők kalauzolták a résztvevőket a munkajog és a munkaerő-piaci trendek világába. Ezt követően a gyakorlati eszköztár fejlesztése volt terítéken: az érdeklődők az önéletrajz és motivációs levél elkészítése és az interjúra való felkészülés mellett hasznos tippeket kaphattak arról is, hol és hogyan kereshetnek állást a hagyományos csatornák alkalmazásán túl.

Mivel a képzés nyitott, előzetes regisztráció ellenében a szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak. S hogy mire számíthat, aki csatlakozik a programhoz? November 15-én, szombaton olyan kényes helyzetek megoldási lehetőségei lesznek terítéken, amivel a fogyatékkal élők álláskeresés során találkozhatnak. Mikor és hogyan érdemes kommunikálni a megváltozott képességeket? Hogyan győzhetjük meg a munkaadót arról, hogy mi vagyunk a legalkalmasabbak a pozícióra? Hogyan kezelhetőek hatékonyan a konfliktusos helyzetek a munkahelyen?

A képzés legmotiváltabb résztvevői neves cégek képviselőivel próbainterjúkon vehetnek részt, hogy éles, ám tét nélküli helyzetben is tesztelhessék, hogy mit tanultak önmagukról és az álláskeresésről, valamint a Nestlé vendégeiként eszmecserén vehetnek részt a meghívott vállalatokkal a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatási lehetőségeiről.

A kitűzött célok csoportos foglalkozás formájában valósulnak meg, ugyanis a csoportban való működés fejleszti az önismeretet és számos egyéni készséget is (pl. együttműködés, visszajelzés adása és fogadása, elvárások kezelése, mások és önmagunk tisztelete, elfogadása). A csoport, mint támogató közeg lehetőséget nyújt arra, hogy egyfajta biztonságos környezetben kaphassanak visszajelzést a résztvevők arról, hogyan kezelnek különböző helyzeteket, és „próbálgathassák” a képzés során fejlesztett készségeket. Az is a hatékony tanulást segíti elő, hogy hasonló helyzetben lévő társakkal oszthatják meg a tapasztalatokat.

Az alkalmak során egyéni tanulásra, páros, kis- és nagycsoportos feladatokra, helyzetmegoldásra egyaránt sor kerül. Fontos szerepet szánnak az eddigi tapasztalatok, elképzelések megosztásának, megvitatásának és az ezt támogató moderációs és world café workshop technikáknak.

A tevékenységek kialakítása és véghezvitele során mindvégig szem előtt tartják az akadálymentesség szempontjait, s szükség esetén egyéni támogatást nyújtanak ahhoz, hogy mindenki hozzáférhessen az ismeretekhez (pl. segítség a helyszín megközelítésében, igény szerinti méretben és formátumban elkészített anyagok).

Értékpont társadalmi felelősségvállalási programunk keretében a Világ-Tér-Kép Egyesület "Munka-KÉPESkönyv" programját támogattuk. Az egyesület fő célja a látássérültek életminőségének javítása és társadalmi beilleszkedésük elősegítése, melyet integrációs keretek között valósítanak meg. Örülünk, hogy egy ilyen értékes programot is. Támogathattunk.

Bankok és minősítések