Inkontinencia lepedő minden méretben - a száraz ágy kiemelt kelléke
Nagyon sokféle inkontinencia (vízhatlan) lepedőt kínálunk, hogy elkerülje az átázott matrac okozta kellemetlenséget és bosszúságot. Anyaga szerint 5 csoportba rendeztük a lepedőt, de használhatja a lenti szűrő egyéb beállításait is. Az elsődleges szempont mindig a megfelelő méret szerinti választás. A méret mindig az ágy tetején vett méret: szélesség x hosszúság cm-ben kifejezve. Másodlagos szempont az anyag szokott lenni: pvc (műanyag), gumi, impregnált frottír, impregnált pamut. És végül a rögzítési lehetőség: harántlepedő (keresztbe az ágyon, itt nincs rögzítés), gumifüles (sarokpántos, vagyis 4 gumifül a lepedő sarkán) és kőrgumis (matrac aljára rögzíthető a lepedő végig körbe gumival, a gumit tartó oldalszegély sehol sem vízálló). És akkor az ún. betegmozgató lepedőkről nem is beszéltünk.
Milyen méretű inkontinencia lepedő létezik?
Óriási választékot kínálunk méret tekintetében is. Használja a lenti szűrőt, amely méret, anyag, kialakítás tekintetében is segítségére lesz. Csak néhány példa, hogy milyen méretű inkontinencia lepedőnk van: 90x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200, 200x200cm. Ezek a standard méretek, de vannak köztesek is, pl. 80x190, 90x100, 90x120, 60x120, 100x120, 100x140, 220x120 és 220x140cm. Mindig a fekvőfelület mérete alapján válasszon.
Ne a lepedő ára alapján döntsön!
A inkontinencia lepedő ára 100-15000 Ft között mozog attól függően, hogy milyen a mérete, kialakítása és minősége. A PVC lepedők az olcsóbbak a vízhatlan matracvédő huzatok a legdrágábbak.
Bármelyiket is választja, abban biztos lehet, hogy ez a lepedő nem fog átázni, mert magas vagy prémium minősérű gyógyászati termékek. Leginkább az impregnált lepedőt kedvelik vásárlóink, mert ezeknek kedvező az ára, és magas komfortérzetet biztosítanak.
Milyen az igazán jó gumilepedő?
- Légáteresztő anyagból készül, így kényelmes és csökkenti a felfekvés kockázatát
- Gyűrődésmentesen ágyazható. Legjobb, ha a matrac széléhez rögzítjük
- Erős, nem deformálható anyagból készül. Néhány műanyag matracvédő könnyen szakad, nyúlik
- Mosható, fertőtleníthető és többször is használható
- Lehetőleg nem vagy alig zörög (ez függ a matrac, ágy keménységétől is)
Milyen inkontinencia lepedő, gumilepedő közül választhat?
- PVC lepedő – Műanyag lepedőnek is szokás nevezni. Ezek közül a drágábban már phtalát mentesek, bőrbarátok, többnyire öko-teszttel rendelkeznek, alapvetően lágy anyagúak. Nagyon szeretik a vásárlóink, mert kellemes a tapintásuk, kevésbé zörögnek. A nedvességet abszolút nem engedik át, de nem is szellőznek kellőképpen. Úgy használják, hogy beteszik a lepedő alá. Minél keményebb az ágy vagy matrac, a lepedő annál inkább nem fog mozogni, tehát zörögni sem.
- Gumilepedő - A gumilepedő felületét könnyű fertőtleníteni, használata során abszolút nem zörög, de nem is szellőzik, alapanyag orvosi gumi. Mivel viszonylag vastag, és teljesen szivárgásmentesen szigetel, akár nagyobb mennyiségű vízzel is megbirkózik, de megtartani, beszívni nem fogja. Praktikusan használható akkor, ha a beteget az ágyban kell mosdatni, de jól jön komolyabb sebkezelések idején is.
- Inkontinencia pamutlepedő - Puha, lélegző, vízzáró és nedvszívó – ez jellemzi az alapvetően gyerekeknek szánt prémium minőséget. Ennek a lepedőnek a használata egyszerű, praktikus és diszkrét módja a nedves ágy és átázott matracok megelőzésének. Kétrétegű: a fekvő gyerekkel érintkező felső réteg puha tapintású pamut, míg az ágy felé eső része 100%-ban vízzáró poliuretán. Átlélegző tulajdonsága miatt kókuszmatrachoz és egyéb matracokhoz is kiváló.
- Impregnált frottírlepedő – Ilyet már leginkább felnőtt emberek használnak pl. inkontinencia esetén – az otthonápolás és beteggondozás nélkülözhetetlen kelléke. Ez a lepedő lehet kőrgumis vagy gumifüles rögzítésű, vagy lehet haránt is (keresztbe az ágyon, itt nincs rögzítés). Megvédi a matracot, hiszen speciális védőrétege nem engedi át a folyadékokat és a szennyező anyagot. Inkontinencia esetén a kisebb nedvességet felszívja, komfortérzetet biztosít. Filmrétege teljesen vízálló felületet biztosít a terméknek, de fordított irányban a vízpárát átengedi.
Milyen kialakítású inkontinencia lepedő létezik?
Lehetnek körben gumis szélűek (az oldala nem vízhatlan csak a teteje). Léteznek gumipántos rögzítésűek – ezek egyszerűbben használhatóak, és a matrac sarkára rögzíthetőek. Vannak továbbá hagyományos kivitelek is, ez ugyanúgy hajtogatható, mint a szokásos lepedő, ez az ún. harántlepedő.
Ezek nem fedik be az egész ágyat, többnyire csak a kritikus területen, a derék környékén védenek: könnyebb mosni és szárítani, nagyobb komfortérzetet ad a betegnek, esetleg kevesebb biztonságot a gondozónak. És végül a matracvédő huzatról essen pár szó. Akkor jöhet jól, ha a teljes matracot szeretnénk beburkolni vízhatlan anyagba.
Egy cipzár gondoskodik arról, hogy egyszerűen felhúzható legyen a lepedő. Ez abszolút biztonságot ad, de 10-15cm-nél vastagabb matracra nem használható.