Inkontinenciabetét-választó kisokos

Az inkontinenciát manapság még mindig hatalmas tabu övezi, nehezebben beszélünk róla, mint a szexuális problémákról. Ha valami oknál fogva mégis szóba kerül, akkor is annyit lehet leszűrni belőle, hogy nagyon sokan kizárólag a nőket érintő változókori betegségként tekintenek rá. Azonban rengeteg férfi is érintett és egyre több fiatal is. Ha már betétet kell használni, így válasszon megfelelőt.
tovább olvasom...
Az inkontinenciát manapság még mindig hatalmas tabu övezi, nehezebben beszélünk róla, mint a szexuális problémákról. Ha valami oknál fogva mégis szóba kerül, akkor is annyit lehet leszűrni belőle, hogy nagyon sokan kizárólag a nőket érintő változókori betegségként tekintenek rá. Azonban ez a probléma a nők mellett rengeteg férfit szintén érint, valamint fiatalabbaknál éppúgy megjelenhetnek vizelet-visszatartási panaszok, mint idősebb korban.
Mit értünk inkontinencia alatt?
Alapvetően az inkontinencia a vizelet- és székletvisszatartási panaszokat jelöli, de általában véve a vizelet visszatartásának problémáit értjük alatta. Vagyis amikor az akaratunktól függetlenül a húgyhólyagból kevés vagy sok vizelet ürül, akkor vizelet inkontinenciáról beszélhetünk.
Mik lehetnek az inkontinencia kiváltó okai?
Az inkontinencia elsődleges kiváltó oka a gátizomzat gyengesége. Ez lehet öröklött betegség, de a gátizmok gyengülését kiválthatja a jelentős testsúlyfelesleg, a terhesség, a szülés és a testmozgás hiánya is.
Nőknél idősebb korban, leginkább a menopauza idején a hormonális változások miatt módosul a medence- és a hastájék izmainak állapota, beleértve a gátizomzatot.
Férfiaknál a kiváltó ok jellemzően a prosztata megbetegedése, vagyis a prosztatagyulladás, a prosztata megnagyobbodása vagy a prosztatarák.
Hogyan válasszunk inkontinencia betétet?
A nők közül sokan hagyományos menstruációs betéttel próbálják a tüneteket orvosolni, azonban ez a betéttípus nem alkalmas a vizelet magába szívására. Hiszen gondoljunk csak arra, hogy ez az egészségügyi betét a vér magába szívására lett kifejlesztve, ami jóval lassabban áramlik, mint a vizelet, ráadásul a vér sokkal sűrűbb is.
Az inkontinencia betéteknek ezzel szemben a vizelet felszívásra kell alkalmasnak lenniük, ami azt jelenti, hogy nagy mennyiségben érkező híg folyadékot kell magába zárni a lehető legrövidebb időn belül, valamint a kellemetlen szagokat szintén semlegesítenie kell.
Az inkontinencia betét választásakor elsődleges szempont, hogy mekkora a vizelettartási probléma súlyossági foka, vagyis mennyi vizelet távozik akaratlanul kb. 4 óra leforgása alatt. Az enyhébb (kb. 100 ml), esetleg közepes súlyosságú esetekben (200 ml) még megfelelő választás a betét, azonban súlyos esetben (200 ml felett) már inkább a pelenka használata javasolt.
Mivel az inkontinenciával érintettek köre igen széles, ezért a betétek is igen sokfélék: rengeteg formában és méretben lehet kapni, és minden típusban különféle nedvszívó képességgel rendelkező darabok is megtalálhatóak.
A férfiak számára gyártott inkontinencia betétek választéka is meglehetősen széles. Itt elsősorban arra kell ügyelni, mindenképp a férfiaknak szánt betétek között kell válogatni, hiszen az anatómiai különbségek miatt máshogyan illeszkednek a férfiak részére készített termékek, mint a nőknek tervezettek. Szintúgy, mint a női betétek esetében, a férfi betéteknél is különféle nedvszívó képességgel ellátott betétek kaphatóak, és csakúgy mint a női betétek esetében, a férfiaknál is elég a betét enyhébb csöpögés esetén, de súlyosabb esetben már nadrágpelenka választása indokolt.
Amennyiben Önnek vagy hozzátartozójának vizeletvisszatartási panaszai vannak, és szeretne inkontinencia betétet vásárolni, vegye fel velünk a kapcsolatot, segítünk a megfelelő termék kiválasztásában!