Barion Pixel
Oldalunk cookie-kat használ, amelyek információkat szolgáltatnak számunkra az oldallátogatási szokásokról, de nem tárolnak személyes információkat. Adatkezelés.
Termékek Menü

Hogyan kezelhető az enyhe visszér, és megelőzhető-e, hogy komolyra forduljon a kórkép?

Szabó Zoltán József
Hogyan kezelhető az enyhe visszér, és megelőzhető-e, hogy komolyra forduljon a kórkép?

A visszér leginkább "női betegség", de egyre többször férfiaknál is előfordul. A nem szép látványon túl még egészségi és életviteli hátrányai is vannak. Éppen ezért időben elkezdve, még megállítható a folyamat, és a lábai újra szépek, vonzóak lehetnek. A megelőzés tehát nagyon fontos, amire most mutatunk néhány praktikus és jó megoldást. Ezeket használja visszér ellen.

tovább olvasom...

Hogyan kezelhető az enyhe visszér, és megelőzhető-e, hogy komolyra forduljon a kórkép?

A visszér sokak számára ismerős probléma. A legtöbben sajnos már csak akkor figyelnek fel rá és gondolnak a kezelésére, amikor szemmel is jól látható tüneteket produkál – igen, azokról a fránya, lilás dudorokról beszélünk –, pedig addig hosszú út vezet.

Éppen ezért fontos, hogy odafigyeljünk rá, milyen jelzéseket küld a szervezetünk. Az enyhe visszér ugyanis jól kezelhető akár otthon is, ha azonban súlyosra fordul, akkor gyakran műteni kell.

Mi okozza a visszeret?

A visszér kialakulását sokan az idősebb korral kapcsolják össze, pedig ma már a 30-as korosztályt is érintik a panaszok. Ennek egyik oka, hogy egyre többen végeznek ülőmunkát, és keveset mozognak. Kicsit talán ellentmondásos, de a túl sok állás is kedvez a visszérnek, illetve a terhesség. Emellett a jelentős túlsúly is hajlamosít a betegségre.

Amikor a véna meggyengül, és a billentyűk már nem érnek össze, a vér a gravitáció miatt visszaáramlik a visszérben. Ennek következtében megnő a nyomás, az erek fala elvékonyodik, és felveszik azt a jellegzetes, hurkaszerű formát.

Ha Ön éjjelente lábikragörcsöt tapasztal, duzzad a lába, vagy gyorsan elfárad, akkor érdemes megelőző lépéseket tennie, mielőtt súlyosbodnak a tünetek.

Az enyhe visszér kezelése gyógynövényes krémekkel

Mivel a visszér megjelenésének két fő oka a rossz keringés, illetve az erek falának meggyengülése, érdemes ezekre koncentrálni a megelőzésnél. Erre pedig kiválóan alkalmasak a különféle gyógynövényes krémek, mint például a vadgesztenye gél. Ez a természetes készítmény ugyanis olyan szuper összetevőket tartalmaz, amik az enyhe visszér szinte valamennyi tünetével harcolnak.

A fő hatóanyag, a vadgesztenye kivonat valódi csodaszer. Segít megőrizni a vénák rugalmasságát, javítja a felszíni keringést, és csökkenti az ödémák kialakulásának esélyét. A krém további összetevői, mint a szúrós csodabogyó és az aranyvessző az úgynevezett nehézláb érzésre hoznak enyhülést, illetve erősítik a hajszálereket.

A terhesség alatt kialakuló visszér esetén olyan készítményt kell választani, ami nagy biztonsággal alkalmazható ebben az időszakban. A vadgesztenyés sósborszesz gél szoptatás alatt is használható, hűsít, és a rendszeres alkalmazásával megelőzhető a kellemetlen tünetek kialakulása.

A kompressziós harisnya hatása a visszérre

A visszér kezelésének, illetve a már kialakult tünetek megelőzésének egy másik hatékony módja a kompressziós harisnya viselése. Ezt a kiegészítőt sokáig csak az idősebbek hordták, de ma már a gyártók az esztétikus kivitelre is egyre inkább odafigyelnek. Olyannyira, hogy akár egy igényesebb munkahelyre is felvehető, de készítenek belőle külön kismamáknak és férfiaknak is. Nekik persze elsősorban zoknikat.

Mit tehet még a visszér kezelése érdekében?

Ha szeretné elkerülni a visszér kialakulását, vagy az állapota további romlását, akkor próbálja ki az alábbi tippeket is.

Mozgás: különösen ülő munka esetén fontos. A rendszeres testmozgás fokozza a vérkeringést, ami segíti az összegyűlt vér távozását a vénákból. Érdemes olyan sportot választani, ami kevésbé terheli a vádlit, mint a séta vagy az úszás. Létezik még az úgynevezett visszértorna is, ami a lábak alapos átmozgatását szolgálja.

Masszázs: szintén keringésfokozó, de arra vigyázni kell, hogy ne legyen túl erős a masszírozás.

A fentiek mellett a megfelelő táplálkozás, a túlsúly csökkentése, a forró vizes fürdő, zuhanyozás mellőzése is enyhíthet a visszeres panaszokon.

Amennyiben további termékek iránt érdeklődik, böngésszen webáruházunk kínálatában, biztosan talál az igényeinek megfelelőt!

Bankok és minősítések