Barion Pixel
Oldalunk cookie-kat használ, amelyek információkat szolgáltatnak számunkra az oldallátogatási szokásokról, de nem tárolnak személyes információkat. Adatkezelés.
Termékek Menü

Haskötő császár után, az újdonsült édesanyák társa

Szabó Zoltán József -
2019. 07. 25. 13:10:21
Haskötő császár után, az újdonsült édesanyák társa

Egy császármetszés után a kismamák felépülési ideje jóval hosszabb, mint egy természetes szülés után. A lábadozást azonban különféle eszközökkel gyorsabbá és kevésbé fájdalmassá lehet tenni, pl. haskötő használatával, amit nem véletlenül neveznek az újdonsült édesanyák társának. Orvosok rendszeresen ajánlják, mert leszorítja a hasat és a sebet, megtartja a hasfal izomzatát.

tovább olvasom...

Haskötő császár után, az újdonsült édesanyák társa

Szerző: Szabó Zoltán József - egészségügyi szakdolgozó (gyógyászati segédeszköz forgalmazó)

Egy császármetszés után a kismamák felépülési ideje jóval hosszabb, mint egy természetes szülés után. A lábadozást azonban különféle eszközökkel gyorsabbá és kevésbé fájdalmassá lehet tenni, hiszen a baba ellátása miatt fontos, hogy az anyuka minél előbb újra egészséges legyen. Ilyen kiegészítő lehet a haskötő császár után, amit nem véletlenül neveznek az újdonsült édesanyák társának.

Világszerte nő a császármetszések száma

Világszerte trend, hogy folyamatosan nő a császármetszéssel szülő nők száma. Ez alól Magyarország sem kivétel – a statisztikák szerint mára a szülések közel 40%-a történik ezzel a módszerrel, amivel az Európai Unió átlagát is meghaladjuk. Hogy kinél mi vezet ehhez a választáshoz, illetve, hogy milyen komplikációk miatt döntenek az orvosok a műtét mellett, annak számos oka lehet. Valószínűleg mindenkinek megvannak a maga motivációi, amikor a természetes szülés helyett ezt a lehetőséget kéri még akkor is, ha nem indokolt, és ha a törvény elvileg nem teszi lehetővé a választást.

A császármetszések ugrásszerű növekedése a szakértőket is foglalkoztatja. Az okok között megemlítik, hogy ma a nők egyre később szülnek, ami növelheti a komplikációk esélyét. Ezenkívül a mesterséges megtermékenyítések száma is emelkedik, és ezzel párhuzamosan az ikerterhességek is egyre gyakoribbak.

Mit tehet a kismama a gyorsabb gyógyulás érdekében?

A császármetszés utáni lábadozás mindenkinél eltérő időt vesz igénybe. A lényeg, hogy a kismama ne hagyja el magát, és a lehetőségekhez képest minél előbb kezdjen el olyan gyakorlatokat végezni, amik serkentik a műtéti területen a vérkeringést.

Emellett persze még rengeteg hasznos tipp létezik, amik különösen az első időszakot tehetik könnyebbé. Ilyenek például a lakás átrendezése úgy, hogy minden karnyújtásnyira legyen, ami a baba ápolásához szükséges, mert így nem kell majd nyújtózkodni értük. Az is fontos, hogy semmit nem szabad siettetni. Igen, kismillió sztorit olvasni a neten arról, hogy egyesek pár nappal a császár után már vígan „szaladgáltak”, de ezeket a beszámolókat semmiképpen nem szabad példának tekinteni! A pihenés ugyanis nagyon fontos, a lábadozás első szakaszában ezért erre is oda kell figyelni.

A segítség kérése sem szégyen, különösen akkor, ha már van gyermek a családban, akiről szintén gondoskodni kell. És persze a jó öreg haskötőről se feledkezzünk meg, ami sok újdonsült anyukának segített ebben a nehéz időszakban.

 

Haskötő császár után: így segíthet a lábadozás alatt

Miért van szükség haskötőre vagy hasszorítóra a szülés után? Azért, mert a terhesség alatt a hasfal megnyúlik, ami a baba világrajövetele után nem „húzódik” rögtön vissza. Van olyan eset, hogy még egy év után is megvan az a pocak, de általában néhány hónap alatt rendeződnek a dolgok.

A haskötő császár után többféleképpen is segíthet a gyógyulási időszakban. Az egyik hatása, hogy leszorítja a hasat és a sebet, illetve megtartja a hasfal izomzatát, sőt, még a beleket is segíthet visszarendezni a helyükre, ha azok „panganak” egy nagyobb terhesség után. Ezenkívül a hasszorító megkönnyítheti a mozgást, ami bizony nem mindig egyszerű a műtét után.

Természetesen a haskötő hordása előtt mindig ki kell kérni az orvos tanácsát, aki elmondja, hogy érdemes-e, vagy kell-e viselni. Itt is igaz, hogy csak az internetre nem szabad hagyatkozni, hiszen rengetegféle, egymásnak ellentmondó véleménnyel lehet találkozni a témában.

Amennyiben kérdése merülne fel a termékkel kapcsolatban, várjuk megkeresését elérhetőségeinken!

Bankok és minősítések