Praktikus wc magasítók és szobai wc-k - állapotnak megfelelően válasszon!
A wc magasítót vagy a szobai wc-t különböző stádiumú betegek használják. Wc magasítóra leginkább csípőproblémával küszködő betegeknek van szüksége, akik még képesek önmaguk kimenni, de már nem tudnak olyan mélyre ülni mint pl. műtét előtt. Szobai wc-t pedig a súlyos mozgásszervi problémával rendelkező betegek használnak, akik nagyon nehezen mozognak, sok időbe telne a wc-ig kimenni. Praktikussági és higiéniai szempontok miatt nekik a szoba wc a jó megoldás.
Ebben a kategóriában olyan jól megválogatott és sok esetben prémium minőségű wc magasítókat és szobai wc-ket talál, amelyek hatékony segítséget nyújtanak a mindennapos kis- és nagydolog elvégzésében. A megfelelő gyógyászati segédeszköz kiválasztásánál több szempontot is érdemes figyelembe venni, amihez ez a blogbejegyzésünk nagy hasznára lesz. A megfelelő WC magasító kiválasztásához olvassa el ezt a cikket.
Ha további segítségre, egyéb információra is szüksége lenne, keresse proaktív és szakértő vevőszolgálatunkat.
Milyen wc magasító típusok közül választhatok?
Többféle wc magasító létezik, de ezek legtöbbje szabványosított, tehát minden wc csészére alkalmas kell, hogy legyen – a gyakorlatból tudjuk, hogy a szögletes csészékre alig kapni ilyen eszközt, de ilyen szinte senkinek sincs, mert majdnem minden magyar háztartásban az Alföldi wc csészét alkalmazzák. Felhelyezése előtt érdemes levenni a wc ülőkét vagy ha van annyi hely, nyugodtan fel is hajtható. Leginkább 10-15cm közötti magasságot emel a wc magasító, a megszokott a 11cm és a 14cm. A 11 cm-es egy átlagos magasságú (175cm alatti) embernek felel meg leginkább. Természetesen 6cm magas is kapható, de az nagyon ritkán kell, mert alacsonynak találják az emberek.
A wc magasítónak fedeles vagy fedél nélküli változat is létezik. Felszerelését tekintve a wc magasító ún. klipszes rögzítésű, azaz rápattintós (4 fülecskével rögzül), csavaros (hátul két csavar, amihez nem kell szerszám) vagy ún. rácuppanós lehet (nem kell rögzíteni mivel ráül a wc peremére és nem csúszik el). Mindegyik biztonságos, kiválóan használható, terhelhetőségét tekintve 150-200kg között mozog. Ha még tovább akarjuk cizellálni a wc magasító témát, akkor beszélhetünk levehető kartámaszos, lábon álló magasítóról is, ami a kényelmet és a használhatóságot nagyban fokozhatja.
Tippek szobai wc választáshoz
Szobai wc gyógyászati segédeszközből 2 típus létezik: fix (nem csukható össze, olyan mint egy szék), összecsukható (kis helyigényű összecsukva, rövidebb időre szokták vásárolni). Mindkettő lehet görgős, kerekes változatú is. Erre leginkább akkor van szükség, ha a wc-t muszáj arrébb tolni önmagában vagy a beteggel együtt.
Kiválasztásánál fontos szempont a beteg súlya, hiszen a szobai wc terhelhetősége leginkább 100kg. Ezután a termék kinézete következik: az egyszerű kivitelűek az olcsóbbak, a puhább ülőfelülettel rendelkezők és esztétikusabb termékek a drágábbak. Elmondható, hogy általánosságban a vedret nem lehet fentről leengedni és úgy kivenni, hanem leginkább vízszintes irányból. Végezetül arra is érdemes figyelni, hogy csak wc-zésre kell használni a széket, vagy zuhanyzáshoz is jól jönne. Vannak családok, ahol mindkettő lényeges szempont, mert így könnyebb megfürdetni a beteget.