Felfekvés ellen: antidecubitus párna, ülőpárna - használja megelőzésre!
A felfekvéssel kapcsolatos párnákat többnyire egy kategória alá szokás rendezni. Mi azért szedtük szét, mert így könnyebb az eligazodás, és kifejezetten csak az ülést segítő antidecubitus párnákra figyelhet. Kiváló vagy prémium, a vásárlók által kedvelt felfekvés elleni ülőpárnákat talál ebben a kategóriában. Odafigyeltünk arra is, hogy különböző típusokat is kínáljunk a minél hatékonyabb nyomási fekély csökkentése, vagy épp megelőzése érdekében. Ha segítségre van szüksége, keresse vevőszolgálatunkat.
Hogyan előzhetjük meg a felfekvés kialakulását?
A decubitus szempontjából a súlyos beteg, idős, ágyban fekvő emberek a veszélyeztetettek. Ők nem tudnak testhelyzetet váltani. A testük dereka, lapockája folyamatosan érintkezik a matraccal. Ilyenkor a decubitus kezelés a következő:
- Figyeljünk a gyűrődés mentes ágyazásra! A beteg háta alatt, a lepedőn és matracvédőn ne legyenek ráncok
- Ha tehetjük, mozgassuk sokat a fekvő beteget. Ha az állapota engedi, feküdjön mind a két oldalán, és a hátán is nap közben. Akár 2-3 óránként is érdemes testhelyzetet váltani a test megfelelő pozíciójának fenntartása érdekében.
- A nyomás megfelelő elosztása érdekében használjunk decubitust megelőző ápolási eszközöket, melyek megtalálhatók szakáruhzunkban! A párnák, betegemelők, kapaszkodók mind sokat jelenthetnek.
- Ha már kialakult a decubitus, kezelése az orvos utasítása szerint történjen. Ne hagyjuk ki a fertőtlenítést, és mindenképpen kérjünk hámosító kenőcsöt. A felfekvési sérülések megelőzése érdekében használjunk speciális termékeket, mint például antidecubitus matracok és párnák.
A felfekvés nemcsak a fekvőbetegeket érinti. A mozgáskorlátozottsággal élők esetében is fontos a figyelem. Különösen az alsó végtagjukra bénult emberek vannak veszélyben. Főleg azoknál, akik tartósan inkontinenciával is küzdenek, fontos a pelenka viseléséhez való antidecubitus kenőcs használata.
Bár félelmetesen hangzik, de a felfekvés az ülő munka során is könnyen kialakulhat. A cukorbetegség, az ekcéma és a túlsúly hajlamosító tényezők. Az antidecubitus párnák és ülőgyűrűk akár az irodai munkavégzés során is alkalmazhatók.
Ülőpárnák típusai
Az ülőpárna különböző típusai kínálnak megoldást a felfekvés megelőzésére és kezelésére. Az ülőpárnák különböző típusai kínálnak megoldást a felfekvés megelőzésére és kezelésére. Ezek közé tartoznak a légkamrás, a polisztirol-habgolyó töltetű, a polyuretánhab-technológiás és a gúlaszerkezet-kialakítással rendelkező párnák.
Ülőpárnák és matracok
Az ülőpárnák és matracok fontos szerepet játszanak a felfekvés megelőzésében és kezelésében. Ezek a termékek különböző típusokban kaphatók, és mindegyiknek megvan a maga előnye és célja. Az antidecubitus párnák például speciálisan kialakítottak, hogy egyenletesen osszák el a test súlyát, csökkentve ezzel a nyomáspontokat. A légkamrás párnák különösen hatékonyak, mivel a levegő mozgása révén folyamatosan változtatják a nyomáseloszlást, így minimalizálva a felfekvés kockázatát.
A matracok esetében is számos lehetőség áll rendelkezésre. Az antidecubitus matracok különböző technológiákkal készülnek, mint például a légkamrás vagy a memory foam matracok, amelyek alkalmazkodnak a test formájához és mozgásához. Ezek a matracok nemcsak a felfekvés megelőzésére alkalmasak, hanem a már kialakult sérülések kezelésére is kiválóak. A megfelelő matrac kiválasztása kulcsfontosságú a tartósan ágyban fekvő betegek számára, mivel hosszú távon is kényelmet és védelmet nyújtanak.
Az Értéksziget gyógyászati segédeszköz boltban széles választékban találhatók antidecubitus párnák és matracok, amelyek segítenek a felfekvés megelőzésében és kezelésében. Látogasson el hozzánk, és válassza ki az Ön igényeinek legmegfelelőbb terméket!