Mikor szükséges a wc magasító?

Egy baleset, vagy súlyos betegség, csípőműtét következtében számos gyógyászati eszközre lehet szüksége az embernek. A wc magasító egy ilyen, sokszor nélkülözhetetlen eszköz a napi teendők elvégzéséhez. Azzal könnyíti meg az ember életét, hogy szó szerint magasabbá teszi a wc-t, így nem kell olyan alacsonyra leülni. Több változatban és méretben kapható.
tovább olvasom...
Ameddig nem történik baleset vagy nem alakul ki egy komolyabb betegség, vagy egy deréktáji operáció, addig eszébe sem jut az embernek, hogy még a napi rutinnak számító wc használat is súlyos gondokat okozhat. Pedig mikor nem megy a hajolgatás, az egyébként addig megszokott magasságban lévő wc csésze már túl alacsony, akkor bizony tényleg szükség lesz wc magasítóra. Mikor szükséges a wc magasító? – hát ilyen és hasonló helyzetekben.
A wc magasító egy kellően megtervezett, higiénikus, jól használható rehabilitációs eszköz azok számára, akik valamilyen oknál fogva még nem, vagy már nem tudnak ráülni a wc-re, hogy dolgukat elvégezzék. A wc magasító szükséges gyógyászati segédeszköz lehet egy háztartásban például egy baleset utáni felépülés felgyorsítására és könnyebbé tételére, vagy a már fentebb említett esetek miatt kialakult nehezebb mozgás – főleg a leülés és a felállás – nehézségeinek az enyhítésére.
Milyen wc magasítók vannak?
Többféle wc magasító létezik, de ezek legtöbbje szabványosított, tehát minden wc csészére alkalmas kell, hogy legyen – a gyakorlatból tudjuk, hogy a szögletes csészékre alig kapni ilyen eszközt, de ilyen szinte senkinek sincs, mert majdnem minden magyar háztartásban az Alföldi wc csészét alkalmazzák. Felhelyezése előtt érdemes levenni a wc ülőkét vagy ha van annyi hely, nyugodtan fel is hajtható. Leginkább 10-15cm közötti magasságot emel a wc magasító, a megszokott a 11cm és a 14cm. A 11 cm-es egy átlagos magasságú (175cm alatti) embernek felel meg leginkább. Természetesen 6cm magas is kapható, de az nagyon ritkán kell, mert alacsonynak találják az emberek. A wc magasítónak fedeles vagy fedél nélküli változat is létezik. Felszerelését tekintve a wc magasító ún. klipszes rögzítésű, azaz rápattintós (4 fülecskével rögzül), csavaros (hátul két csavar, amihez nem kell szerszám) vagy ún. rácuppanós lehet (nem kell rögzíteni mivel ráül a wc peremére és nem csúszik el). Mindegyik biztonságos, kiválóan használható, terhelhetőségét tekintve 150-200kg között mozog. Ha még tovább akarjuk cizellálni a wc magasító témát, akkor beszélhetünk levehető kartámaszos, lábon álló magasítóról is, ami a kényelmet és a használhatóságot nagyban fokozhatja.
Vásárlóink visszajelzései alapján is tudjuk, hogy wc magasítót főleg idős személyek használnak, hiszen a használat egyszerűen megkönnyíti a hétköznapokat és a ház egy részét balesetmentessé változtatja. A tapasztalatok azt mutatják, hogy nagyon sokat segíthet egy wc magasító különösen akkor, ha a megfelelőt választják.
Hogy melyik márkát érdemes választani? Tulajdonképpen mindegy, csak azt érdemes figyelni, hogy kiegészítő alkatrész kapható-e a termékhez.
Amennyiben további információra lenne szüksége, keressen bátran, segítünk.