Barion Pixel
Oldalunk cookie-kat használ, amelyek információkat szolgáltatnak számunkra az oldallátogatási szokásokról, de nem tárolnak személyes információkat. Adatkezelés.
Termékek Menü

A jó csuklórögzítő stabilitást és biztonságot nyújt, és csökkenti a fájdalmait.

A kézrögzítő megoldások olyan eszközök, amelyek segítenek a kéz stabilizálásában, csökkentve a fájdalmat, a duzzanatot és a gyulladást. Célja, hogy megakadályozzák a kéz mozgását, és megvédjék a sérült szöveteket. Ezeket az ortéziseket orvos vagy fizioterapeuta javasolja, és az egyéni igényeknek megfelelően választjuk ki. Ezen az oldalon viszonylag kevés kéz- ujj- vagy csuklórögzítőt talál, de ezek kiválóan használhatók a mindennapokban, és hatékony megtámasztást, gyógyulást biztosítanak Önnek.

Rendezés:
pihentető rögzítésként sérülés, műtét után, helyi támasztás érhető el a csukló, hüvelykujj körül
azonnal elérhető
5  000 Ft 999 Ft
ujjsérülés, ujjficam, zúzódás, törés esetén, egyenes vagy hajlított formában
azonnal elérhető
1  800 Ft
egységes méret, íngyulladás, enyhe rándulás esetén, újrakezdéshez
azonnal elérhető
5  400 Ft 4  321 Ft
csukló íngyulladása, sebészeti beavatkozás nélküli karpális alagút, aktivitás újrakezdése, 2 sin
pár napon belül elérhető
6  500 Ft
kezdődő rhizarthrosis esetén a hüvelykujj főízületének rögzítésére, enyhe hüvelykujjrándulás
pár napon belül elérhető
8  200 Ft
sérülés, rándulás, gyulladásos, degeneratív, porckopással járó állapotok, műtét után
azonnal elérhető
8  700 Ft
hüvelykujj sérülés, ficam, zúzódás, rándulás, törés utáni rehabilitáció, műtéti kezelés kiegészítése
azonnal elérhető
8  800 Ft
alagútszindróma, ínsérülés, ficam, erős megtámasztás, csuklótörés, porckopás
azonnal elérhető
8  900 Ft
alagútszindróma, ínhüvely gyulladás, ínsérülés, ficam, erős megtámasztás, csuklótörés, röntgenezhető
azonnal elérhető
9  500 Ft
napi tevékenységhez, rándulás, műtét és gisz után, ínhüvelygyulladás, csuklótáji porckopás
azonnal elérhető
9  600 Ft
sérülés, rándulás, törés, műtét, gipszkötés után
azonnal elérhető
9  900 Ft
porckopásos elváltozás, rándulás, sérülés, törés utókezelése, kéztőalagút, ínhüvelygyulladás
azonnal elérhető
15  300 Ft

Háttérinformációk csuklórögzítő választáshoz

A csukló egy összetett ízület, amely a kéz és a kar csontjait köti össze. Az itt fellépő fájdalom sokféle okból kialakulhat, és különböző tünetekkel járhat. A csuklóban sok in, szalag, ideg és porc található, amelyek segítik a mozgást és a stabilitást. A fájdalmat nagyon sokszor valamilyen ortézissel csökkentjük. A csuklórögzítő egy hasznos eszköz, amely segít megelőzni vagy gyógyítani a csukló sérüléseit, fájdalmait és gyulladásait. Mivel többféle típusú kapható, ezért fontos, hogy olyan csuklórögzítőt válasszunk, amely megfelel a szükségleteinknek és kényelmesen illeszkedik a csuklónkra.

A csuklórögzítő kiválasztásának első lépése, hogy meghatározzuk a csuklórögzítő célját, ami három fő célt szolgálhat:

  • Megelőzés: Ha rendszeresen olyan tevékenységeket végzünk, amelyek megterhelik a csuklót, mint pl. a tenisz, a golf, az írás vagy a számítógép-használat, akkor érdemes megelőző jelleggel viselni egy csuklórögzítőt, amely stabilizálja a csuklót és csökkenti a sérülés kockázatát.
  • Gyógyulás: Ha már megsérült a csuklónk, akkor egy gyógyulást elősegítő csuklórögzítőt kell választanunk, amely rögzíti a csuklót és megakadályozza a további sérülést. Egy ilyen csuklórögzítő általában merevebb és erősebb anyagból készül, mint egy megelőző csuklórögzítő, és gyakran tartalmaz valamilyen párnázást vagy fém merevítést is.
  • Enyhítés: Ha a csuklónk fáj vagy gyulladt, akkor egy enyhítő csuklórögzítőt kell viselnünk, amely melegen tartja és masszírozza a csuklót. Egy ilyen csuklórögzítő általában rugalmas és puha anyagból készül, mint pl. neoprén vagy pamut, és gyakran tartalmaz valamilyen magnéziumot vagy más természetes anyagot is.

A második lépés, hogy meghatározzuk a megfelelő méretű és formájú csuklórögzítőt. A legjobb módszer erre az, hogy lemérjük a csuklónk kerületét egy mérőszalaggal, és összehasonlítjuk azt a gyártó által megadott mérettáblázattal. A csuklórögzítőnek nem szabad túl szorosnak vagy túl laza lennie, hanem pontosan illeszkednie kell a csuklónkra. A formát illetően fontos figyelembe venni, hogy milyen mozgást engedélyezünk a csuklónknak. Ha teljes mozgásszabadságra van szükségünk, akkor olyat válasszunk, amely csak a csuklót fedi le, és nem zavarja az ujjainkat vagy az alkarunkat. Ha viszont korlátozni szeretnénk a mozgást, akkor olyat válasszunk, amely részben vagy teljesen lefedi az ujjainkat vagy az alkarunkat is.

A harmadik lépés, hogy figyelembe vegyük az egyéni preferenciáinkat és igényeinket. A csuklórögzítők különböző színekben, mintákban és stílusokban kaphatók, ezért válasszunk olyat, amely tetszik nekünk és illik az öltözetünkhöz. A csuklórögzítők különböző módon rögzíthetők a csuklónkra, pl. tépőzárral, csattal, fűzővel vagy gombbal, ezért válasszunk olyat, amely könnyen fel- és levehető és beállítható és természetesen a gyógyulást is elősegíti. A csuklórögzítők különböző anyagokból készülhetnek, például bőrből, szintetikusból, pamutból vagy neoprénből, ezért válasszunk olyat, amely nem okoz allergiát vagy irritációt a bőrünkön, és megfelel a hőmérsékletnek és a nedvességnek.

Ha bizonytalan a választásban, vagy nem egyértelmű, hogy milyen gyógyászati segédeszközt kellene vásárolni, keresse bátran szakértő vevőszolgálatunkat, szívesen segítünk.

A csuklófájdalom leggyakoribb okai

  • Csuklótörés: Ez akkor fordul elő, amikor a csuklócsontok egyike eltörik egy erős ütés vagy esés hatására. A tünetek közé tartozik a duzzanat, a zúzódás, a deformitás és a mozgás korlátozottsága. A kezelés általában gipszelés vagy műtét.
  • Csuklóficam: Ez akkor fordul elő, amikor a csuklócsontok elmozdulnak helyükről egy erős rántás vagy fordulás hatására. A tünetek közé tartozik a fájdalom, a duzzanat, az instabilitás és a ropogás. A kezelés általában rögzítés vagy műtét.
  • Csuklógyulladás: Ez akkor fordul elő, amikor a csuklóízület gyulladásba kerül egy fertőzés, egy autoimmun betegség vagy egy kopásos folyamat miatt. A tünetek közé tartozik a fájdalom, a merevség, a duzzanat és a melegség. A kezelés általában gyulladáscsökkentő gyógyszerek vagy injekciók.
  • Csuklósérülés: Ez akkor fordul elő, amikor az inak, szalagok vagy porcok megsérülnek vagy túlerőltetik a csuklóban. A leggyakoribb csuklósérülések az alábbiak:
    • Csuklótúlerőltetés: Ez akkor fordul elő, amikor a csuklót túlzottan használjuk vagy ismétlődő mozdulatokat végzünk vele. A tünetek közé tartozik a fájdalom, a duzzanat és a gyengeség. A kezelés általában pihentetés, jegelés és fájdalomcsillapítók.
    • Csuklószalagszakadás: Ez akkor fordul elő, amikor egy vagy több szalag elszakad vagy megreped a csuklóban. A tünetek közé tartozik a fájdalom, a duzzanat, az instabilitás és a ropogás. A kezelés általában rögzítés vagy műtét.
    • Csuklóporckopás: Ez akkor fordul elő, amikor a porc elvékonyodik vagy elkopik a csuklóízületben. A tünetek közé tartozik a fájdalom, a merevség és a ropogás. A kezelés általában porcvédő készítmények vagy műtét.

 

Bankok és minősítések