Barion Pixel
Oldalunk cookie-kat használ, amelyek információkat szolgáltatnak számunkra az oldallátogatási szokásokról, de nem tárolnak személyes információkat. Adatkezelés.
Termékek Menü

Stabil bokarögzítés az újra aktív mindennapokért

A bokarögzítők olyan ortopédiai eszközök, amelyek a bokaízületet stabilizálják és védelmezik sérülés vagy gyulladás esetén. Különböző anyagokból készülhetnek, attól függően, hogy milyen szintű rögzítést és kényelmet biztosítanak a viselőjüknek. Ezen az oldalon többféle, különböző rögzítésű és anyagú, a gyakorlatban jól használható minőségi bokarögzítőt gyűjtöttünk össze. Használatukkal hamar visszatérhet az akítv életbe.

Rendezés:
neoprén anyag, beállítás egyedi méretre, sportoláshoz, normál tevékenységre
azonnal elérhető
6  100 Ft 1  220 Ft
mérsékelt stabilizáló hatás, belebújós kivitel, egész napos viseletre
pár napon belül elérhető
3  800 Ft
kompressziós rugalmas bokarögzítő, enyhe rándulás rugalmas megtámasztása
pár napon belül elérhető
6  400 Ft
ficamok megelőzése, bokaszalag sérülések, laza és instabil boka esetén
azonnal elérhető
11  100 Ft
közepesen súlyos, súlyos rándulás, bokafájdalom, ödéma esetén ajánlott
pár napon belül elérhető
11  900 Ft
közepesen súlyos, súlyos rándulás, bokafájdalom, gyulladás, ödéma esetén ajánlott
pár napon belül elérhető
14  400 Ft
tehermentesíti az Achilles-ínt a két behelyezhető sarokékkel, véd, kényelmes, vékony anyag
pár napon belül elérhető
14  400 Ft
erős fájdalomra, súlyosabb rándulással vagy sérüléssel járó sport vagy más tevékenységekhez
azonnal elérhető
15  900 Ft

Mikor van szükség bokarögzítőre?

A bokarögzítő egy olyan eszköz, amely segít megvédeni és stabilizálni a bokaízületet sérülés vagy gyulladás esetén. Ezt a gyógyászati segédeszközt általában orvos, fizioterapeuta vagy sportedző javasolja, ha a boka megsérült, vagy ha fennáll a sérülés kockázata. Használatának célja, hogy csökkentse a fájdalmat, a duzzanatot, a mozgásbeszűkülést és a gyógyulási időt. Használata akkor lehet szükséges, ha a következő tüneteket tapasztalja:

  • A boka fáj, duzzadt, piros vagy meleg
  • A boka mozgása korlátozott vagy fájdalmas
  • A boka instabilnak érződik, vagy könnyen kificamodik
  • A boka sérülése után nem tudja megterhelni a lábát
  • A boka sérülése után nem javul a tünetek
  • A boka sérülése miatt sportolni vagy dolgozni akar

A bokarögzítő típusa attól függ, hogy milyen súlyos a sérülés, és milyen tevékenységet szeretne végezni. Három fő típusa van a bokarögzítőknek:

Rugalmas bandáázs: Ez egy egyszerű és olcsó megoldás, amely enyhe rándulások esetén nyújt védelmet és támogatást. Segít csökkenteni a duzzanatot és a vérzést, valamint megakadályozza a további sérülést. Nem korlátozza nagyon a mozgást, ezért alkalmas mindennapi tevékenységekre és sportolásra is. Hátránya, hogy nem nyújt elég stabilitást a komolyabb sérüléseknél, és könnyen lecsúszhat vagy túl szoros lehet.

Bokasín: Ez egy merevebb és erősebb eszköz, amely közepes vagy súlyos rándulások esetén nyújt védelmet és támogatást. A bokasín két kemény műanyag vagy fémlapból áll, amelyek a lábszáron és a talpon rögzíthetők. A bokasín segít megakadályozni a boka oldalirányú elmozdulását, ami további károsodást okozhat. A bokasín korlátozza a mozgást, ezért inkább pihenésre és gyógyulásra alkalmas. A bokasín hátránya, hogy nehezebb és kényelmetlenebb viselni, mint a rugalmas kötszer, és nem illeszkedik minden cipőbe.

Bokafűző: Ez egy hibrid eszköz, amely rugalmas anyagból készült, de merev elemekkel is rendelkezik. A bokafűző enyhe vagy közepes rándulások esetén nyújt védelmet és támogatást. A bokafűző segít megtartani a boka természetes helyzetét és mozgását, miközben megelőzi az extrém elmozdulásokat. A bokafűző nem korlátozza annyira a mozgást, mint a bokasín, de több stabilitást nyújt, mint a rugalmas kötszer. A bokafűző előnye, hogy könnyű és kényelmes viselni, és illeszkedik a legtöbb cipőbe. A bokafűző hátránya, hogy drágább, mint a rugalmas kötszer, és nem nyújt elég védelmet a súlyos sérülések esetén.

A bokarögzítő használata nem helyettesíti az orvosi ellátást vagy a rehabilitációt. Ha a boka sérülése súlyos, vagy nem javul a tünetek, forduljon orvoshoz vagy fizioterapeutához. Ők meg tudják állapítani a sérülés pontos okát és mértékét, valamint javasolhatnak gyógyszereket, gyulladáscsökkentőket, hideg terápiát, elektroterápiát, masszázst, nyújtást, erősítést és egyéb kezeléseket. A bokarögzítő használata mellett fontos követni az orvos vagy a fizioterapeuta utasításait, és fokozatosan növelni a terhelést és a mozgást a boka gyógyulásának elősegítése érdekében.

Segítség a bokarögzítő kiválasztásához

A bokarögzítő típusának kiválasztása nem egyszerű feladat, hiszen több tényezőt is figyelembe kell venni.

  • A sérülés súlyossága: Minél súlyosabb a sérülés, annál merevebb és erősebb bokarögzítőre van szükség. Ha a boka fáj, duzzadt, piros vagy meleg, vagy nem tudja megterhelni a lábát, akkor valószínűleg közepes vagy súlyos rándulásról van szó, amely bokasín vagy bokafűző használatát igényli. Ha a boka csak enyhén fáj vagy duzzadt, vagy nem korlátozott a mozgása, akkor valószínűleg enyhe rándulásról van szó, amely rugalmas kötszer használatát igényli.
  • A tevékenység típusa: Minél intenzívebb és dinamikusabb a tevékenység, annál több stabilitást és védelmet igényel a boka. Ha sportolni vagy dolgozni akar, akkor valószínűleg bokafűzőre van szüksége, amely megtartja a boka természetes helyzetét és mozgását, miközben megelőzi az extrém elmozdulásokat. Ha pihenni vagy gyógyulni akar, akkor valószínűleg bokasínre van szüksége, amely megakadályozza a boka oldalirányú elmozdulását, ami további károsodást okozhat. Ha mindennapi tevékenységeket végez, akkor valószínűleg rugalmas kötszerre van szüksége, amely enyhe védelmet és támogatást nyújt.
  • A kényelem és az illeszkedés: Minél kényelmesebb és jobban illeszkedik a bokarögzítő, annál nagyobb az esélye annak, hogy rendszeresen használja. Ha a bokarögzítő túl szoros vagy túl laza, akkor nem nyújt megfelelő védelmet és támogatást, ráadásul fájdalmat vagy irritációt is okozhat. Ha a bokarögzítő túl nehéz vagy túl nagy, akkor nem illeszkedik jól a cipőbe, és zavarhatja a járást. Ezért fontos, hogy megfelelő méretű és anyagú bokarögzítőt válasszon, amely nem okoz kényelmetlenséget.

 

Bankok és minősítések